Back to top

Så här spelas Hockeyettan Norra

Spelschemat i Hockeyettan Norra är fastställt.

Datum           Tid           Hemma           Borta

2016-09-17           19:15           Örnsköldsvik HF           Östersunds IK.

2016-09-18           16:00           Brunflo IK           Sollefteå HK

2016-09-18           16:00           Tegs SK           IF Sundsvall Hockey

2016-09-18           16:00           Vännäs HC           Kiruna IF

2016-09-18           16:00           Asplöven HC           SK Lejon

2016-09-18           17:00           Piteå HC           Kalix HC

                                

2016-09-20           19:00           IF Sundsvall Hockey           Örnsköldsvik HF

2016-09-21           19:00           Östersunds IK.           Brunflo IK

2016-09-21           19:00           Sollefteå HK           Tegs SK

2016-09-21           19:00           SK Lejon           Vännäs HC

2016-09-22           19:00           Kalix HC           Asplöven HC

                                

2016-09-24           16:00           Vännäs HC           Sollefteå HK

2016-09-24           16:00           SK Lejon           Tegs SK

2016-09-24           16:00           Kalix HC           Brunflo IK

2016-09-24           16:00           Asplöven HC           Östersunds IK.

2016-09-24           16:00           Kiruna IF           IF Sundsvall Hockey

2016-09-24           16:00           Piteå HC           Örnsköldsvik HF

                                

2016-09-25           15:00           Kiruna IF           Örnsköldsvik HF

2016-09-25           16:00           Kalix HC           Östersunds IK.

2016-09-25           16:00           Asplöven HC           Brunflo IK

2016-09-25           17:00           Piteå HC           IF Sundsvall Hockey

2016-09-28           19:00           Vännäs HC           Tegs SK

2016-09-28           19:00           SK Lejon           Sollefteå HK

                                

2016-10-01           16:00           IF Sundsvall Hockey           Kalix HC

2016-10-01           16:00           Brunflo IK           Vännäs HC

2016-10-01           16:00           Östersunds IK.           SK Lejon

                                

2016-10-01           16:00           Sollefteå HK           Kiruna IF

2016-10-01           16:00           Tegs SK           Piteå HC

                                

2016-10-01           17:00           Örnsköldsvik HF           Asplöven HC

2016-10-02           16:00           Sollefteå HK           Piteå HC

2016-10-02           16:00           Tegs SK           Kiruna IF

                                

2016-10-02           16:00           IF Sundsvall Hockey           Asplöven HC

2016-10-02           16:00           Örnsköldsvik HF           Kalix HC

2016-10-02           16:00           Brunflo IK           SK Lejon

2016-10-02           16:00           Östersunds IK.           Vännäs HC

                                

2016-10-05           19:00           Brunflo IK           Örnsköldsvik HF

2016-10-05           19:00           Tegs SK           Östersunds IK.

2016-10-05           19:00           IF Sundsvall Hockey           Sollefteå HK

2016-10-05           19:00           Vännäs HC           Asplöven HC

2016-10-05           19:00           Piteå HC           SK Lejon

2016-10-05           19:00           Kalix HC           Kiruna IF

                                

2016-10-08           16:00           Kiruna IF           Piteå HC

                                

2016-10-15           16:00           Örnsköldsvik HF           Tegs SK

2016-10-15           16:00           Östersunds IK.           Sollefteå HK

2016-10-15           16:00           Vännäs HC           Kalix HC

2016-10-15           16:00           Asplöven HC           Piteå HC

2016-10-16           16:00           Brunflo IK           IF Sundsvall Hockey

2016-10-16           16:00           SK Lejon           Kiruna IF

                                

2016-10-19           19:00           Tegs SK           Brunflo IK

2016-10-19           19:00           IF Sundsvall Hockey           Östersunds IK.

2016-10-19           19:00           Sollefteå HK           Örnsköldsvik HF

2016-10-19           19:00           Piteå HC           Vännäs HC

2016-10-19           19:00           Kalix HC           SK Lejon

2016-10-19           19:00           Kiruna IF           Asplöven HC

                                

2016-10-22           16:00           Kalix HC           Sollefteå HK

2016-10-22           16:00           Asplöven HC           Tegs SK

2016-10-22           16:00           Vännäs HC           IF Sundsvall Hockey

2016-10-22           16:00           SK Lejon           Örnsköldsvik HF

                                

2016-10-22           16:00           Östersunds IK.           Piteå HC

2016-10-22           16:00           Brunflo IK           Kiruna IF

                                

2016-10-23           16:00           Kalix HC           Tegs SK

2016-10-23           16:00           Asplöven HC           Sollefteå HK

2016-10-23           16:00           SK Lejon           IF Sundsvall Hockey

                                

2016-10-23           16:00           Östersunds IK.           Kiruna IF

2016-10-23           16:00           Brunflo IK           Piteå HC

                                

2016-10-26           19:00           Vännäs HC           Örnsköldsvik HF

                                

2016-10-29           16:00           Kiruna IF           Brunflo IK

2016-10-29           16:00           Piteå HC           Östersunds IK.

                                

2016-10-29           16:00           IF Sundsvall Hockey           Vännäs HC

2016-10-29           16:00           Örnsköldsvik HF           SK Lejon

                                

2016-10-29           16:00           Tegs SK           Kalix HC

2016-10-29           16:00           Sollefteå HK           Asplöven HC

                                

2016-10-30           16:00           Kiruna IF           Östersunds IK.

                                

2016-10-30           16:00           Tegs SK           Asplöven HC

2016-10-30           16:00           Sollefteå HK           Kalix HC

                                

2016-10-30           16:00           IF Sundsvall Hockey           SK Lejon

                                

2016-10-30           17:00           Piteå HC           Brunflo IK

                                

2016-11-02           19:00           Örnsköldsvik HF           Vännäs HC

                                

2016-11-12           16:00           Kalix HC           IF Sundsvall Hockey

2016-11-12           16:00           Asplöven HC           Örnsköldsvik HF

2016-11-12           16:00           Vännäs HC           Brunflo IK

2016-11-12           16:00           SK Lejon           Östersunds IK.

                                

2016-11-12           16:00           Piteå HC           Tegs SK

2016-11-12           16:00           Kiruna IF           Sollefteå HK

                                

2016-11-13           16:00           Piteå HC           Sollefteå HK

2016-11-13           16:00           Kiruna IF           Tegs SK

                                

2016-11-13           16:00           Kalix HC           Örnsköldsvik HF

2016-11-13           16:00           Asplöven HC           IF Sundsvall Hockey

2016-11-13           16:00           Vännäs HC           Östersunds IK.

2016-11-13           16:00           SK Lejon           Brunflo IK

                                

2016-11-16           19:00           SK Lejon           Kalix HC

2016-11-16           19:00           Vännäs HC           Piteå HC

2016-11-16           19:00           Örnsköldsvik HF           Sollefteå HK

2016-11-16           19:00           Östersunds IK.           IF Sundsvall Hockey

2016-11-16           19:00           Brunflo IK           Tegs SK

2016-11-18           19:00           Asplöven HC           Kiruna IF

                                

2016-11-19           16:00           Sollefteå HK           Östersunds IK.

2016-11-19           16:00           IF Sundsvall Hockey           Brunflo IK

2016-11-20           16:00           Kiruna IF           SK Lejon

2016-11-20           16:00           Piteå HC           Asplöven HC

2016-11-20           16:00           Kalix HC           Vännäs HC

2016-11-20           16:00           Tegs SK           Örnsköldsvik HF

                                

2016-11-23           19:00           Kiruna IF           Kalix HC

2016-11-23           19:00           SK Lejon           Piteå HC

2016-11-23           19:00           Asplöven HC           Vännäs HC

2016-11-23           19:00           Sollefteå HK           IF Sundsvall Hockey

2016-11-23           19:00           Östersunds IK.           Tegs SK

2016-11-23           19:00           Örnsköldsvik HF           Brunflo IK

                                

2016-11-26           16:00           Örnsköldsvik HF           Piteå HC

2016-11-26           16:00           IF Sundsvall Hockey           Kiruna IF

2016-11-26           16:00           Östersunds IK.           Asplöven HC

2016-11-26           16:00           Brunflo IK           Kalix HC

2016-11-26           16:00           Tegs SK           SK Lejon

2016-11-26           16:00           Sollefteå HK           Vännäs HC

                                

2016-11-27           16:00           Örnsköldsvik HF           Kiruna IF

2016-11-27           16:00           IF Sundsvall Hockey           Piteå HC

2016-11-27           16:00           Östersunds IK.           Kalix HC

2016-11-27           16:00           Brunflo IK           Asplöven HC

2016-11-27           16:00           Sollefteå HK           SK Lejon

2016-11-30           19:00           Tegs SK           Vännäs HC

                                

2016-12-09           19:00           Brunflo IK           Östersunds IK.

2016-12-10           16:00           Asplöven HC           Kalix HC

2016-12-10           16:00           Örnsköldsvik HF           IF Sundsvall Hockey

2016-12-11           16:00           Piteå HC           Kiruna IF

2016-12-11           16:00           Vännäs HC           SK Lejon

2016-12-11           16:00           Tegs SK           Sollefteå HK

                                

2016-12-13           19:00           Kalix HC           Piteå HC

2016-12-13           19:00           SK Lejon           Asplöven HC

2016-12-13           19:00           Kiruna IF           Vännäs HC

2016-12-13           19:00           IF Sundsvall Hockey           Tegs SK

2016-12-13           19:00           Östersunds IK.           Örnsköldsvik HF

2016-12-13           19:00           Sollefteå HK           Brunflo IK

Share this
Landslag, Damkronorna

Damkronornas trupp till matcher på Åland

Damkronornas huvudcoach Leif Boork har tagit ut truppen till tre bortalandskamper mot Finland under tiden den 4-6 oktober 2017.
De tre landskamperna spelas i Islandia, Mariehamn, Åland,...

SHL, Djurgården

Djurgården hyllar Falk

Nichlas Falk är den spelare som gjort flest matcher för Djurgården genom tiderna.

Landslag, Tre Kronor, Damkronorna

Spelprogrammen för OS klart

Spelprogrammen för OS-turneringen i hockey 2018 är nu klart.

SHL, Växjö

Evertsson tar över som VD

Den 31 juli 2015 stod det klart att Stefan Hörberg skulle komma att ta över rollen som tillförordnad VD i Växjö Lakers. Idag har han valt att ta ett kliv tillbaka för att ägna sig åt sitt egna...

Dagens matcher

Games By Date 2017-09-26
Group / Time Game Result Venue
SHL
19:00 HV 71 - Karlskrona HK Kinnarps Arena
19:00 Linköping HC - Luleå HF Saab Arena
HockeyAllsvenskan
19:00 Västerviks IK - HC Vita Hästen Plivit Trade hallen
19:00 Timrå IK - Almtuna IS NHK Arena
J20 SuperElit Norra
19:00 Leksands IF - Mora IK Tegera Arena

Tidningen HOCKEY.SE är den förlängda armen till Tidningen HOCKEY.

Tidningen HOCKEY.SE produceras precis som Tidningen HOCKEY av Ågrenshuset. Kontakt hockey@agrenshuset.se

Ågrenshuset är ett helserviceföretag inom kommunikation och marknadsföring av alla slag. Vi hjälper våra kunder att synas på ett sätt som göra att de når sina mål. Vi behovsanpassar och levererar just de produkter och tjänster som ger rätt stöd beroende på varje unikt behov.