Back to top

Så här spelas Hockeyettan Norra

Spelschemat i Hockeyettan Norra är fastställt.

Datum           Tid           Hemma           Borta

2016-09-17           19:15           Örnsköldsvik HF           Östersunds IK.

2016-09-18           16:00           Brunflo IK           Sollefteå HK

2016-09-18           16:00           Tegs SK           IF Sundsvall Hockey

2016-09-18           16:00           Vännäs HC           Kiruna IF

2016-09-18           16:00           Asplöven HC           SK Lejon

2016-09-18           17:00           Piteå HC           Kalix HC

                                

2016-09-20           19:00           IF Sundsvall Hockey           Örnsköldsvik HF

2016-09-21           19:00           Östersunds IK.           Brunflo IK

2016-09-21           19:00           Sollefteå HK           Tegs SK

2016-09-21           19:00           SK Lejon           Vännäs HC

2016-09-22           19:00           Kalix HC           Asplöven HC

                                

2016-09-24           16:00           Vännäs HC           Sollefteå HK

2016-09-24           16:00           SK Lejon           Tegs SK

2016-09-24           16:00           Kalix HC           Brunflo IK

2016-09-24           16:00           Asplöven HC           Östersunds IK.

2016-09-24           16:00           Kiruna IF           IF Sundsvall Hockey

2016-09-24           16:00           Piteå HC           Örnsköldsvik HF

                                

2016-09-25           15:00           Kiruna IF           Örnsköldsvik HF

2016-09-25           16:00           Kalix HC           Östersunds IK.

2016-09-25           16:00           Asplöven HC           Brunflo IK

2016-09-25           17:00           Piteå HC           IF Sundsvall Hockey

2016-09-28           19:00           Vännäs HC           Tegs SK

2016-09-28           19:00           SK Lejon           Sollefteå HK

                                

2016-10-01           16:00           IF Sundsvall Hockey           Kalix HC

2016-10-01           16:00           Brunflo IK           Vännäs HC

2016-10-01           16:00           Östersunds IK.           SK Lejon

                                

2016-10-01           16:00           Sollefteå HK           Kiruna IF

2016-10-01           16:00           Tegs SK           Piteå HC

                                

2016-10-01           17:00           Örnsköldsvik HF           Asplöven HC

2016-10-02           16:00           Sollefteå HK           Piteå HC

2016-10-02           16:00           Tegs SK           Kiruna IF

                                

2016-10-02           16:00           IF Sundsvall Hockey           Asplöven HC

2016-10-02           16:00           Örnsköldsvik HF           Kalix HC

2016-10-02           16:00           Brunflo IK           SK Lejon

2016-10-02           16:00           Östersunds IK.           Vännäs HC

                                

2016-10-05           19:00           Brunflo IK           Örnsköldsvik HF

2016-10-05           19:00           Tegs SK           Östersunds IK.

2016-10-05           19:00           IF Sundsvall Hockey           Sollefteå HK

2016-10-05           19:00           Vännäs HC           Asplöven HC

2016-10-05           19:00           Piteå HC           SK Lejon

2016-10-05           19:00           Kalix HC           Kiruna IF

                                

2016-10-08           16:00           Kiruna IF           Piteå HC

                                

2016-10-15           16:00           Örnsköldsvik HF           Tegs SK

2016-10-15           16:00           Östersunds IK.           Sollefteå HK

2016-10-15           16:00           Vännäs HC           Kalix HC

2016-10-15           16:00           Asplöven HC           Piteå HC

2016-10-16           16:00           Brunflo IK           IF Sundsvall Hockey

2016-10-16           16:00           SK Lejon           Kiruna IF

                                

2016-10-19           19:00           Tegs SK           Brunflo IK

2016-10-19           19:00           IF Sundsvall Hockey           Östersunds IK.

2016-10-19           19:00           Sollefteå HK           Örnsköldsvik HF

2016-10-19           19:00           Piteå HC           Vännäs HC

2016-10-19           19:00           Kalix HC           SK Lejon

2016-10-19           19:00           Kiruna IF           Asplöven HC

                                

2016-10-22           16:00           Kalix HC           Sollefteå HK

2016-10-22           16:00           Asplöven HC           Tegs SK

2016-10-22           16:00           Vännäs HC           IF Sundsvall Hockey

2016-10-22           16:00           SK Lejon           Örnsköldsvik HF

                                

2016-10-22           16:00           Östersunds IK.           Piteå HC

2016-10-22           16:00           Brunflo IK           Kiruna IF

                                

2016-10-23           16:00           Kalix HC           Tegs SK

2016-10-23           16:00           Asplöven HC           Sollefteå HK

2016-10-23           16:00           SK Lejon           IF Sundsvall Hockey

                                

2016-10-23           16:00           Östersunds IK.           Kiruna IF

2016-10-23           16:00           Brunflo IK           Piteå HC

                                

2016-10-26           19:00           Vännäs HC           Örnsköldsvik HF

                                

2016-10-29           16:00           Kiruna IF           Brunflo IK

2016-10-29           16:00           Piteå HC           Östersunds IK.

                                

2016-10-29           16:00           IF Sundsvall Hockey           Vännäs HC

2016-10-29           16:00           Örnsköldsvik HF           SK Lejon

                                

2016-10-29           16:00           Tegs SK           Kalix HC

2016-10-29           16:00           Sollefteå HK           Asplöven HC

                                

2016-10-30           16:00           Kiruna IF           Östersunds IK.

                                

2016-10-30           16:00           Tegs SK           Asplöven HC

2016-10-30           16:00           Sollefteå HK           Kalix HC

                                

2016-10-30           16:00           IF Sundsvall Hockey           SK Lejon

                                

2016-10-30           17:00           Piteå HC           Brunflo IK

                                

2016-11-02           19:00           Örnsköldsvik HF           Vännäs HC

                                

2016-11-12           16:00           Kalix HC           IF Sundsvall Hockey

2016-11-12           16:00           Asplöven HC           Örnsköldsvik HF

2016-11-12           16:00           Vännäs HC           Brunflo IK

2016-11-12           16:00           SK Lejon           Östersunds IK.

                                

2016-11-12           16:00           Piteå HC           Tegs SK

2016-11-12           16:00           Kiruna IF           Sollefteå HK

                                

2016-11-13           16:00           Piteå HC           Sollefteå HK

2016-11-13           16:00           Kiruna IF           Tegs SK

                                

2016-11-13           16:00           Kalix HC           Örnsköldsvik HF

2016-11-13           16:00           Asplöven HC           IF Sundsvall Hockey

2016-11-13           16:00           Vännäs HC           Östersunds IK.

2016-11-13           16:00           SK Lejon           Brunflo IK

                                

2016-11-16           19:00           SK Lejon           Kalix HC

2016-11-16           19:00           Vännäs HC           Piteå HC

2016-11-16           19:00           Örnsköldsvik HF           Sollefteå HK

2016-11-16           19:00           Östersunds IK.           IF Sundsvall Hockey

2016-11-16           19:00           Brunflo IK           Tegs SK

2016-11-18           19:00           Asplöven HC           Kiruna IF

                                

2016-11-19           16:00           Sollefteå HK           Östersunds IK.

2016-11-19           16:00           IF Sundsvall Hockey           Brunflo IK

2016-11-20           16:00           Kiruna IF           SK Lejon

2016-11-20           16:00           Piteå HC           Asplöven HC

2016-11-20           16:00           Kalix HC           Vännäs HC

2016-11-20           16:00           Tegs SK           Örnsköldsvik HF

                                

2016-11-23           19:00           Kiruna IF           Kalix HC

2016-11-23           19:00           SK Lejon           Piteå HC

2016-11-23           19:00           Asplöven HC           Vännäs HC

2016-11-23           19:00           Sollefteå HK           IF Sundsvall Hockey

2016-11-23           19:00           Östersunds IK.           Tegs SK

2016-11-23           19:00           Örnsköldsvik HF           Brunflo IK

                                

2016-11-26           16:00           Örnsköldsvik HF           Piteå HC

2016-11-26           16:00           IF Sundsvall Hockey           Kiruna IF

2016-11-26           16:00           Östersunds IK.           Asplöven HC

2016-11-26           16:00           Brunflo IK           Kalix HC

2016-11-26           16:00           Tegs SK           SK Lejon

2016-11-26           16:00           Sollefteå HK           Vännäs HC

                                

2016-11-27           16:00           Örnsköldsvik HF           Kiruna IF

2016-11-27           16:00           IF Sundsvall Hockey           Piteå HC

2016-11-27           16:00           Östersunds IK.           Kalix HC

2016-11-27           16:00           Brunflo IK           Asplöven HC

2016-11-27           16:00           Sollefteå HK           SK Lejon

2016-11-30           19:00           Tegs SK           Vännäs HC

                                

2016-12-09           19:00           Brunflo IK           Östersunds IK.

2016-12-10           16:00           Asplöven HC           Kalix HC

2016-12-10           16:00           Örnsköldsvik HF           IF Sundsvall Hockey

2016-12-11           16:00           Piteå HC           Kiruna IF

2016-12-11           16:00           Vännäs HC           SK Lejon

2016-12-11           16:00           Tegs SK           Sollefteå HK

                                

2016-12-13           19:00           Kalix HC           Piteå HC

2016-12-13           19:00           SK Lejon           Asplöven HC

2016-12-13           19:00           Kiruna IF           Vännäs HC

2016-12-13           19:00           IF Sundsvall Hockey           Tegs SK

2016-12-13           19:00           Östersunds IK.           Örnsköldsvik HF

2016-12-13           19:00           Sollefteå HK           Brunflo IK

Share this
HockeyAllsvenskan, Leksand

Organisationsförändringar i Leksand

Mikael Karlberg väljer att gå tillbaka till sin tidigare tjänst som junioransvarig i Leksands IF.
Leif Carlsson tar över det sportsliga ansvaret i föreningen, samtidigt som han fortsätter...

SHL

Så här spelas SM-slutspelet i SHL 2018

SHL är inne på den andra halvan av seriespelet och kampen om en så bra placering till slutspelet blir allt intensivare. Nu är schemat för vårens slutspel klart, fullspäckat med häftiga matcher....

Växjö, Internationellt

Växjö till final i CHL

Växjö Lakers är klart för final i Champions Hockey League sedan man ikväll vunnit den andra semifinalmatchen mot tjeckiska Liberec med 6-1 i Vida Arena. I finalen väntar finska JYP.

SHL, Karlskrona

Akim Aliu klar för Karlskrona

Akim Aliu har tidigare spelat i AIK som forward. Nu är han klar för Karlskrona – och det som back.

Dagens matcher

Games By Date 2018-01-20
Group / Time Game Result Venue
J20 SuperElit Forts.
12:00 Örebro HK - Karlskrona HK Behrn Arena
J18 Allsvenskan Norra
12:00 Luleå HF - Huddinge IK Coop Norrbotten Arena
J20 SuperElit Top 10
13:00 Brynäs IF - Södertälje SK Gavlerinken Arena B
13:15 Färjestad BK - Växjö Lakers HC Kobbs Arena Karlstad
SDHL
13:30 Leksands IF - Göteborg HC Tegera Arena
J18 Allsvenskan Södra
14:30 Örebro HK - Brynäs IF ICA Maxi Arena
SHL
15:15 Växjö Lakers HC - Linköping HC Vida Arena
15:15 Färjestad BK - Skellefteå AIK Löfbergs Arena
15:15 Brynäs IF - Djurgårdens IF Gavlerinken Arena
HockeyAllsvenskan
15:15 IF Troja/Ljungby - IK Oskarshamn Ljungby Arena A-hallen
J18 Allsvenskan Norra
15:30 Skellefteå AIK - Wings HC Arlanda Skellefteå Kraft Arena C-hallen
SDHL
16:00 Luleå HF - Djurgårdens IF Coop Norrbotten Arena
AllEttan Norra
16:00 Skövde IK - Borlänge HF Billingehov
16:00 Lindlövens IF - Kalix HC Lindehov
16:00 Mariestad BoIS HC - Östersunds IK Katrinhallen Ishall
16:00 VIK Västerås HK - Bodens HF ABB Arena Nord
AllEttan Södra
16:00 Kristianstads IK - Nybro Vikings IF Kristianstads Ishall
16:00 Hudiksvalls HC - Visby/Roma HK Glysishallen
16:00 HC Dalen - Valbo HC Skandia Mäklarna Center
J20 SuperElit Top 10
16:00 VIK Västerås HK - HV 71 Mimerhallen (Rocklunda B)
SDHL
17:00 MODO Hockey - Linköping HC Fjällräven Center
SHL
18:00 Frölunda HC - Luleå HF Scandinavium
18:00 Örebro HK - Rögle BK Behrn Arena
18:00 Karlskrona HK - Mora IK NKT-Arena Karlskrona
SDHL
18:00 Brynäs IF - HV 71 Gavlerinken Arena
HockeyAllsvenskan
18:00 Leksands IF - BIK Karlskoga Tegera Arena
J20 SuperElit Forts.
12:00 Frölunda HC - Timrå IK Frölundaborg Isstadion
J18 Allsvenskan Södra
12:30 Rögle BK - IF Troja/Ljungby Lindab Arena
14:00 HV 71 - Färjestad BK Kinnarps Arena
J20 SuperElit Top 10
15:00 Djurgårdens IF - Linköping HC Hovet, Johanneshov
J18 Allsvenskan Södra
15:00 Linköping HC - Leksands IF Stångebro Ishall
J20 SuperElit Forts.
16:00 Rögle BK - MODO Hockey Lindab Arena
J18 Allsvenskan Södra
16:30 Frölunda HC - BIK Karlskoga Frölundaborg Isstadion
J18 Allsvenskan Norra
12:00 Timrå IK - MODO Hockey NHK Arena
13:40 Nacka HK - Djurgårdens IF Nacka Ishall

Tidningen HOCKEY.SE är den förlängda armen till Tidningen HOCKEY.

Tidningen HOCKEY.SE produceras precis som Tidningen HOCKEY av Ågrenshuset. Kontakt hockey@agrenshuset.se

Ågrenshuset är ett helserviceföretag inom kommunikation och marknadsföring av alla slag. Vi hjälper våra kunder att synas på ett sätt som göra att de når sina mål. Vi behovsanpassar och levererar just de produkter och tjänster som ger rätt stöd beroende på varje unikt behov.